3 lžíce do květináče – a i křehká pelargonie uvolní své květy: recept na užitečné hnojivo.

Foto: z otevřených zdrojů

Toto jednoduché krmení je cenově výhodnou alternativou k drahým hnojivům zakoupeným v obchodě.

Pelargonie je rostlina, která je připravena potěšit svými květy po celý rok, proto roste na okenním parapetu téměř každé ukrajinské hospodyňky. Někdy však i tato nenáročná rostlina potřebuje pořádnou výživu, zejména když je nemocná. Ukazuje se, že křehkou květinu můžete oživit, posílit její kořeny a přimět ji k rychlému rozkvětu pomocí obyčejné kurkumy a lékárenského glycinu. Prozradíme vám, jak z těchto ingrediencí vytvořit životodárný elixír pro muškáty.

Jaké jsou výhody kurkumy a glycinu pro pokojové rostliny?

Kurkuma obsahuje kurkumin, který má antiseptické vlastnosti, takže ochrání kořenový systém rostliny před plísněmi a bakteriemi. A oblíbené koření obsahuje také železo, fosfor a vitaminy skupiny B – tedy vše, co potřebujete k vytvoření zelené hmoty a silných květních stonků. Květináři tvrdí, že po takovém krmení muškáty zcela omládnou a rychle vykvetou.

Glycin je sloučenina aminokyselin, která zlepšuje metabolické procesy rostliny, to znamená, že lékárenský prostředek pomáhá květině lépe vstřebávat užitečné látky z půdy. Bez glycinu nebude mít kurkuma tak silný účinek.

Jak připravit hnojivo pro pelargonie s kurkumou a glycinem

  • Příprava. Čajovou lžičku kurkumy je třeba rozpustit v litru teplé vody. Poté do roztoku přidejte 5 rozdrcených tablet glycinu. Krmivo by se mělo louhovat 15-20 minut, aby se složky zcela rozpustily.
  • Způsob aplikace: V případě, že je krmivo podáváno v roztoku, je nutné jej aplikovat do krmiva. Před hnojením je třeba muškáty zalít, protože při přidání hnojiva do suché půdy může dojít ke spálení kořenů. Pod každý květ by mělo být připraveno 3-5 polévkových lžic hnojiva. Postup je třeba opakovat každých čtrnáct dní, dokud muškáty neoživí a nevytvoří květní stvoly.
  • Výsledek. Již po prvním krmení zaznamenáte změny. Listy získají sytě zelenou barvu a zmizí žluté okraje. Časem se objeví nové výhonky a květní pupeny.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog | FARAON BRUNTAL